Portal Jednostek Samorządu Terytorialnego

Związek Powiatów Polskich

Prawa pacjenta – kolejne szkolenia

Praktyczne aspekty pracy Rzecznika Praw Pacjenta, prowadzenie postępowań w sprawach praktyk naruszających zbiorowe prawa pacjentów, rola pełnomocnika ds. praw pacjenta w placówce medycznej – to tylko niektóre z tematów, które są poruszane podczas bezpłatnych szkoleń organizowanych przez Biuro Rzecznika Praw Pacjenta we współpracy ze Związkiem Powiatów Polskich.

Gospodarzem pierwszego spotkania, które odbyło się 24 stycznia, było starostwo powiatowe w Opatowie. Kolejne odbyły się 9 lutego w siedzibie starostwa powiatowego w Lublinie oraz 10 lutego w siedzibie starostwa powiatowego w Kolbuszowej. Cieszyły się zainteresowaniem pracowników szpitali.

Takie spotkania będą organizowane przez cały rok, w każdym województwie. Planowane są dwa warsztaty miesięcznie.

Najbliższe szkolenia odbędą się:

  • 9 marca 2017 r. w godz. 10:00-14:00 w siedzibie Starostwa Powiatowego w Ciechanowie przy ul. 17 stycznia 7 (woj. mazowieckie);
  • 10 marca 2017 r. w godz. 10:00-14:00 w siedzibie Starostwa Powiatowego w Świeciu przy ul. Gen. Józefa Hallera 9 (woj. kujawsko - pomorskie).

Szkolenia są doskonałą okazją do wymiany poglądów na temat roli pełnomocnika ds. praw pacjenta w szpitalu oraz dyskusji na temat zidentyfikowanych problemów oraz współpracy dyrekcji placówek medycznych i pełnomocników z Rzecznikiem Praw Pacjenta. Prowadzą je eksperci biura Rzecznika Praw Pacjenta.

Do udziału zaproszeni są w pierwszej kolejności dyrektorzy szpitali oraz pełnomocnicy ds. praw pacjenta.

Osoby zainteresowane udziałem w najbliższych szkoleniach proszone są o przysłanie zgłoszenia do Wydziału Dialogu Społecznego i Komunikacji mailowo na adres: edukacja[at]bpp.gov[dot]pl lub telefonicznie: (22) 53 28 217.

W zgłoszeniu należy podać: imię i nazwisko uczestnika, kontakt telefoniczny oraz e-mailowy. Zgłoszenia przyjmowane są do 27 lutego 2017 r.

Zachęcamy także do zgłaszania propozycji zagadnień i pytań do prowadzących – wysyłając je na adres e-mail: edukacja[at]bpp.gov[dot]pl najpóźniej 3 dni przed terminem spotkania.

O kolejnych szkoleniach będziemy na bieżąco informować na stronie www.zpp.pl oraz w Dzienniku Warto Wiedzieć.

Zapraszamy do udziału!