Aktualności

6 grudnia 2017

Szkolenie z zakresu praw pacjenta w województwie łódzkim

fotolia.pl

Praktyczne aspekty pracy Rzecznika Praw Pacjenta, prowadzenie postępowań w sprawach praktyk naruszających zbiorowe prawa pacjentów, rola pełnomocnika ds. praw pacjenta w placówce medycznej – to tylko niektóre z tematów, które są poruszane podczas bezpłatnych szkoleń organizowanych przez Biuro Rzecznika Praw Pacjenta we współpracy ze Związkiem Powiatów Polskich oraz Powiatem Łowickim.

Spotkania będą okazją do wymiany poglądów na temat roli pełnomocnika ds. praw pacjenta w szpitalu. Podczas szkoleń przewidziany jest także czas na dyskusję o zidentyfikowanych problemach oraz współpracy kierownictwa placówek medycznych i pełnomocników ds. praw pacjenta z Rzecznikiem Praw Pacjenta.

Termin najbliższego szkolenia to 18 grudnia 2017 r. w godz. 10:00-14:00 w Muzeum w Łowiczu przy ul. Stary Rynek 5/7.

Będzie to ostatnie spotkanie w ramach cyklu poświęconego prawom przysługującym pacjentom. Podczas warsztatu omawiane są także wnioski płynące ze zgłoszeń pacjentów do Biura oraz pracy Rzecznika Praw Pacjenta, w tym prowadzonych postępowań. Szkolenia prowadzą eksperci – pracownicy Biura Rzecznika Praw Pacjenta.

Warsztaty były organizowane przez cały rok, w każdym województwie. Do udziału zaproszeni są w pierwszej kolejności dyrektorzy szpitali oraz pełnomocnicy ds. praw pacjenta.

Osoby zainteresowane udziałem w szkoleniu proszone są o przysłanie zgłoszenia do Wydziału Dialogu Społecznego i Komunikacji Biura Rzecznika Praw Pacjenta  pocztą elektroniczną na adres: edukacja@bpp.gov.pl

W razie pytań zapraszamy do kontaktu telefonicznego: (22) 532 82 17.

W zgłoszeniu prosimy podać: imię i nazwisko uczestnika, stanowisko, kontakt telefoniczny oraz mailowy.

Zgłoszenia przyjmowane są do 12 grudnia 2017 r.

Program szkolenia dostępny jest poniżej.

Zachęcamy do udziału!


Załączniki