Portal Jednostek Samorządu Terytorialnego

Związek Powiatów Polskich

Zwycięzcy Rankingu Gmin i Powiatów 2016

Jak co roku Jury, organizowanego przez Związek Powiatów Polskich, Ogólnopolskiego Rankingu Gmin i Powiatów wybrało najlepsze, najbardziej rozwojowe samorządy.

Poniżej przedstawiamy listę laureatów w podziale na poszczególne szczeble jednostek samorządu terytorialnego.
 

Powiaty do 60 tys. mieszkańców:
 

1. Powiat Augustowski - honorowy tytuł Dobry Polski Samorząd 2016

2. Powiat Przasnyski

3. Powiat Gołdapski

4. Powiat Świdwiński

5. Powiat Bielski (podlaskie)

6. Powiat Ostrzeszowski

7. Powiat Lubański

8. Powiat Suwalski

9. Powiat Elbląski i Powiat Hajnowski (ex aequo)

10. Powiat Drawski
 

Powiaty do 120 tys. mieszkańców:
 

1. Powiat Jędrzejowski - honorowy tytuł Dobry Polski Samorząd 2016

2. Powiat Tomaszowski (lubelskie)

3. Powiat Słupski

4. Powiat Piotrkowski

5. Powiat Ostródzki

6. Powiat Lubartowski

7. Powiat Kwidzyński

8. Powiat Świecki

9. Powiat Chojnicki

10. Powiat Krasnostawski

11. Powiat Zielonogórski

12. Powiat Kędzierzyńsko-Kozielski

13. Powiat Toruński

14. Powiat Tomaszowski (łódzkie)

15. Powiat Szczecinecki
 

Powiaty powyżej 120 tys. mieszkańców:
 

1. Powiat Kielecki - honorowy tytuł Dobry Polski Samorząd 2016

2. Powiat Cieszyński

3. Powiat Kartuski

4. Powiat Myślenicki

5. Powiat Poznański

6. Powiat Wodzisławski

7. Powiat Bielski (śląskie)

8. Powiat Starogardzki

9. Powiat Krakowski

10. Powiat Zawierciański
 

Miasta na prawach powiatu:
 

1. Rzeszów- honorowy tytuł Dobry Polski Samorząd 2016

2. Nowy Sącz

3. Legnica

4. Krosno

5. Dąbrowa Górnicza

6. Zabrze

7. Chełm

8. Piotrków Trybunalski

9. Słupsk

10. Tarnów
 

Gminy miejskie i miejsko-wiejskie:
 

1. Biłgoraj - honorowy tytuł Dobry Polski Samorząd 2016

2. Płońsk

3. Bolesławiec

4. Barcin

5. Czechowice-Dziedzice

6. Stronie Śląskie

7. Polanica-Zdrój

8. Sochaczew

9. Siewierz

10. Dąbrowa Tarnowska
 

Gminy wiejskie:
 

1. Chełmiec - honorowy tytuł Dobry Polski Samorząd 2016

2. Kobylnica

3. Wielka Wieś

4. Postomino

5. Ruda-Huta

6. Gołcza

7. Ustka

8. Korzenna

9. Limanowa

10. Zabierzów
 

Uroczyste ogłoszenie wyników połączone z wręczaniem dyplomów i nagród odbędzie się podczas Zgromadzenia Ogólnego Związku Powiatów Polskich, które odbędzie się 11-12 maja br. w Kołobrzegu. Stosowne zaproszenia bliżej terminu zostaną przesłane do laureatów.

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy!