Aktualności

23 maja 2022

Forum Inteligentnego Rozwoju, 6-7 czerwca br., Uniejów

Naukowcy, przedstawiciele świata biznesu, samorządowcy i wizjonerzy 6 i 7 czerwca br. spotkają się w Uniejowie, by rozmawiać i wymieniać doświadczenia w zakresie upowszechniania nowatorskich badań naukowych i innowacyjnych technologii, które polepszają standard i bezpieczeństwo naszego życia.

Forum Inteligentnego Rozwoju to kongres projektów przyszłości dla inteligentnego rozwoju, przygotowany przez specjalistów ds. promocji badań, innowacji i inwestycji dla inspirujących innowatorów oraz inwestorów reprezentujących inteligentne specjalizacje. To niepowtarzalna przestrzeń do interakcji najważniejszych decydentów inteligentnego rozwoju: biznesu, nauki, samorządu i administracji państwowej. Uczestnicy FIR zapewniają doskonałość merytoryczną, popartą tworzeniem najnowocześniejszych technologii i innowacyjnych badań, a także dzielą się praktyczną wiedzą, najlepszymi praktykami.

Podczas wydarzenia zaprezentowane zostaną innowacyjne badania, projekty technologiczne, społeczne oraz atrakcyjne tereny inwestycyjne.

Uczestnicy wezmą udział w wystąpieniach przedstawicieli środowiska biznesowego, naukowego i samorządów m.in. w kontekście nowatorskich inwestycji infrastrukturalnej czy nieszablonowej działalności B+R. 

W programie przewidziano również wystąpienia między innymi na temat:

  • Work-life balance okiem prawnika, czyli o równowadze pomiędzy życiem zawodowym a prywatnym w świetle przepisów kodeksu pracy
  • Dywersyfikacja źródeł energii sposobem uniezależnienia Gminy od negatywnego wpływu czynników zewnętrznych
  • Rola własności intelektualnej w budowaniu innowacyjnej gospodarki
  • Jak hamburger zmieni z Tobą świat na lepszy. O strategiach budowania marki w świecie 4.0.

Organizatorzy przewidzieli również czas na networking a także wydarzenia towarzyszące. 

Drugi dzień wydarzenia zwieńczony będzie Galą Nagród Forum Inteligentnego Rozwoju. 

Szczegóły wydarzenia oraz rejestracja uczestników są dostępne na stronie: https://irforum.pl/wydarzenie/

Związek Powiatów Polskich jest patronem honorowym wydarzenia.