Aktualności

31 maja 2019

Usuwanie pojazdów z dróg nowe wyzwania dla powiatów - szkolenie w Poznaniu

Związek Powiatów Polskich oraz Powiat Poznański zapraszają na szkolenie dedykowane Pracownikom Wydziałów Komunikacji i Transportu Starostw Powiatowych i Miast na prawach powiatu które odbędzie się 6 czerwca 2019 roku, w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Poznaniu, ul. Jackowskiego 18.

Usuwanie pojazdów z dróg od lat wiązało się z problemami dla powiatów realizujących to zadanie. Ostatni czas przyniósł jednak nowe wyzwania. Wynikają one w pierwszej kolejności z ogólnopolskiej akcji podważania przez organy prokuratury legalności uchwał rad powiatów określających wysokość opłat za usuwanie i przechowywanie pojazdów – w wielu przypadkach niestety skuteczną. Brak interwencji ustawodawcy może z kolei pociągnąć za sobą poważne konsekwencje finansowe dla powiatów, które będą zobowiązane do zwrotu pojazdów bez wcześniejszego pokrycia przez ich właścicieli już wygenerowanych opłat.

Tym właśnie – jak i innym aktualnym – problemom na tle stosowania art. 130a Prawa o ruchu drogowym będzie poświęcone szkolenie.

W szkoleniu mogą wziąć udział jedynie przedstawiciele powiatów/miast na prawach powiatu, które są Członkami Związku Powiatów Polskich. Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona.

Zainteresowanych prosimy o uzupełnienie elektronicznego formularza znajdującego się na stronie: www.zpp.pl/szkolenia

Na zgłoszenia oczekujemy do 4 czerwca br.

UWAGA: Ważna Informacja w sprawie szkoleń „Usuwanie pojazdów z dróg – nowe wyzwania dla powiatów”.

Szanowni Państwo,

w związku z dużym zainteresowaniem szkoleniem „Usuwanie pojazdów z dróg - nowe wyzwania dla powiatów", które ma się odbyć 6 czerwca w Starostwie Powiatowym w Poznaniu – informujemy, iż nie jest to jedyne miejsce, w którym przewidujemy realizacje powyższego tematu.

Informacje dotyczące szczegółów kolejnych 3 z 4 miejsc, będziemy podawać sukcesywnie na naszej stronie internetowej oraz bezpośrednią drogą mailową – na adresy Starostw.


Załączniki