Aktualności

12 sierpnia 2019

"Organizacja systemu nieodpłatnej pomocy prawnej lub nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego" - szkolenia

Ustawą z dnia 15 czerwca 2018 r. o zmianie ustawy o nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej oraz niektórych innych ustaw wprowadzono szereg zmian w zakresie organizacji nieodpłatnego poradnictwa. Część, z tych przepisów, w tym dotyczące nieodpłatnej mediacji, w pełni będzie miała zastosowanie od 1 stycznia 2020 r. Pracownicy samorządowi odpowiedzialni za organizację punktów nieodpłatnej pomocy prawnej lub nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego jeszcze przed tą datą są zobowiązani do podjęcia działań, które umożliwią funkcjonowanie punktów w rozszerzonej formule.

Z tego powodu Związek Powiatów Polskich organizuje cykl szkoleń zatytułowanych "Organizacja systemu nieodpłatnej pomocy prawnej lub nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego".

Warsztaty te odbędą się:

  • 3 września br. w Ostrowi Mazowieckiej (woj. mazowieckie),
  • 4 września br. w Brodnicy (woj. kujawsko-pomorskie),
  • 5 września br. w Pleszewie (woj. wielkopolskie),
  • 6 września br. w Pszczynie (woj. śląskie).

W szkoleniu mogą wziąć udział jedynie przedstawiciele powiatów/miast na prawach powiatu, które są Członkami Związku Powiatów Polskich.
Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona.

Zainteresowanych prosimy o uzupełnienie elektronicznego formularza znajdującego się na stronie: https://zpp.pl/szkolenia

Na zgłoszenia oczekujemy do 28 sierpnia br.

Zaproszenia i programy dostępne są poniżej.


Załączniki