Aktualności

3 września 2019

Ogólnopolska konferencja dotycząca sytuacji szpitali

fotolia.pl

17 września 2019 roku w Warszawie Związek Powiatów Polskich oraz Ogólnopolski Związek Pracodawców Szpitali Powiatowych organizują OGÓLNOPOLSKĄ KONFERENCJĘ DOTYCZĄCĄ SYTUACJI SZPITALI.

Sytuacja w służbie zdrowia jest coraz trudniejsza. W wyniku  wprowadzenia „sieci szpitali” – bez zapewnienia właściwego poziomu finansowania, negocjowania na poziomie centralnym podwyżek oraz warunków pracy dla poszczególnych grup zawodowych pracujących w sektorze ochrony zdrowia bez zagwarantowania podmiotom leczniczym środków pozwalających na spełnienie tych oczekiwań – sytuacja w większości szpitali, w tym głównie szpitali miejskich i powiatowych stała się trudna, a momentami wręcz dramatyczna. Perspektywa na najbliższy czas w żaden sposób nie napawa optymizmem.

W związku z powyższym Związek Powiatów Polskich wspólnie z Ogólnopolskim Związkiem Pracodawców Szpitali Powiatowych organizują ogólnopolską konferencję tematyczną poświęconą służbie zdrowia.

- Chcemy, aby podczas tego wydarzenia odbyła się rzetelna dyskusja na temat faktycznego stanu szpitali w Polsce oraz kierunku w jakim zdąża publiczna ochrona zdrowia. Wierzymy, że w trakcie debaty ukute zostaną kierunkowe założenia koniecznych zmian, które w konsekwencji będzie można wcielić w życie - informują organizatorzy.

Na konferencję zaproszeni są parlamentarzyści, wszyscy samorządowcy zainteresowani systemem ochrony zdrowia, w tym szczególnie prezydenci miast na prawach powiatu oraz starostowie z poszczególnych powiatów. Zapraszani są także dyrektorzy i prezesi podmiotów leczniczych oraz wszystkie osoby zainteresowane tą tematyką.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Zainteresowani proszeni są o uzupełnienie elektronicznego formularza znajdującego się na stronie: https://zpp.pl/szkolenia

Na zgłoszenia oczekujemy do 11 września br.

 


Załączniki