Aktualności

15 października 2019

Umiejętności miękkie w pracy urzędnika samorządowego - szkolenie w Polkowicach

fotolia.pl

Obok tzw. umiejętności twardych, związanych ze znajomością dziedziny własnego zakresu odpowiedziałności i wykonywanych obowiązków służbowych, czyli znajomości przepisów prawa regulujących dany sektor usług publicznych oraz współczesnych standardów i metod postępowania w sektorze, coraz większą rolę odgrywają tzw. umiejętności miękkie. Nadal są one niedoceniane, mimo, że mają podstawowe znaczenie dla jakości pracy zarówno indywidualnej, jak i zbiorowej całego zespołu starostwa/urzędu. Przekładają się tym samym na zdolność instytucjonalną i sprawność administracji samorządowej w wykonywaniu poszczegól-nych zadań w ramach świadczenia lokalnych usług publicznych.

Wśród umiejętności miękkich podstawową i kluczową rolę odgrywa skuteczne i efektywne komunikowanie się z innymi ludźmi. Wiedza i umiejętności komunikowania się mają wpływ i warunkują kolejne umiejętności kluczowe, wpływające zarówno na jakość pracy indywidualnej, jak i grupowej, tj. umiejętności pracy zespołowej, w tym twórczego rozwiązywania zadań i problemów, oraz umiejętności rozwiązywania konfliktów.

Z tego powodu Związek Powiatów Polskich organizuje cykl szkoleń zatytułowanych "Umiejętności miękkie w pracy urzędnika samorządowego".

Kolejny z planowanych warsztatów odbędzie się 29 października br. w Polkowicach (woj. dolnośląskie).

Proponowany program szkolenia przygotowany został w taki sposób, by ćwiczyć zarówno umiejętności indywidualne, jak i grupowe. Na szkoleniu uczestnicy dowiedzą się dlaczego dobra komunikacja jest istotna w pracy, jakie błędy popełniamy komunikując się z innymi, nawet nie zdając sobie z tego sprawy, i jak ich unikać. Prowadzący podpowie na co zwracać uwagę, by być lepiej rozumianym przez innych i samemu innych lepiej rozumieć. Ponadto uczestnicy będą rozmawiali o uniwersalnych metodach skutecznego, twórczego rozwiązywania zadań, a na koniec sprawdzą, jak radzić sobie z konfliktami, które pojawiają się w każdym zespole ludzkim. W trakcie szkolenia stosowane będą metody interaktywne, warsztatowe.

W szkoleniu mogą wziąć udział jedynie przedstawiciele powiatów/miast na prawach powiatu, które są Członkami Związku Powiatów Polskich.
Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona.

Zainteresowanych prosimy o uzupełnienie elektronicznego formularza znajdującego się na stronie: https://zpp.pl/szkolenia

Na zgłoszenia oczekujemy do 24 października br.

Zaproszenia i programy dostępne są poniżej.


Załączniki