Aktualności

12 lutego 2020

Świętujmy razem 30 lat samorządności w Polsce

Rok 2020 to szczególny czas dla polskiej samorządności. To właśnie w tym roku będziemy świętować 30-lecie uchwalenia z inicjatywy Senatu RP ustawy z dnia 8 marca 1990r. o samorządzie gminnym, a także 30. Rocznicę pierwszych wyborów samorządowych (do rad gmin), które odbyły się 27 maja 1990 roku. To niezwykle ważne daty, gdyż na ich kanwie osiem lat później usamorządowiono powiaty.

Tegoroczna okrągła rocznica to doskonała okazja do tego, by wspólnie świętować polską samorządność, a także dowiedzieć się więcej na jej temat.

Obchody rocznicy zaplanowano w wielu polskich miastach i gminach, jednak ich centralna część odbędzie się w Warszawie w dniach 27-30 maja 2020 roku.

W tych dniach będzie można nie tylko cieszyć się razem z rozwoju polskiej samorządności, ale to również wydarzenia towarzyszące, które przybliżą charakter i specyfikę samorządów. W ramach obchodów w Warszawie zaplanowano między innymi  spotkania dla samorządowców, debaty tematyczne, prezentacje inicjatyw pozarządowych, wycieczki tematyczne, wizyty studyjne, bogaty program kulturalny a także piknik.

Bądźmy w tych dniach razem i pokażmy, jak ważna dla nas wszystkich jest idea samorządności.

Więcej szczegółów już wkrótce.