Aktualności

2 marca 2020

ODWOŁANE! "Dostępność – aspekty architektoniczne i cyfrowe" - szkolenie w Poznaniu i w Sulechowie

fotolia.pl

Szanowni Państwo,

z uwagi na sytuację epidemiologiczną szkolenia zaplanowane na 26 i 27 marca br. (o których mowa poniżej) zostają ODWOŁANE.


Związek Powiatów Polskich zaprasza na bezpłatne szkolenie dedykowane pracownikom jednostek samorządu terytorialnego zatytułowane "Dostępność – aspekty architektoniczne i cyfrowe", które odbędą się:

  • 26 marca 2020 roku w Starostwie Powiatowym w Poznaniu, ul. Jackowskiego 18,
  • 27 marca 2020 roku w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sulechowie k. Zielonej Góry, ul. Piaskowa 53.

W ostatnich latach administracja rządowa położyła duży nacisk na kwestie związane z zapewnieniem szeroko pojętej dostępności przez cały sektor publiczny – podstawowym dokumentem programowym w tym zakresie jest uchwała Rady Ministrów z dnia 17 lipca 2018 r. w sprawie ustanowienia Rządowego Programu Dostępność Plus. Legislacyjnym efektem tego zainteresowania było uchwalenie podstawowych dla dostępności regulacji prawnych: ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych oraz ustawy z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami. Przepisy tych ustaw nakładają obowiązki, których niezrealizowanie może się wiązać z określonymi konsekwencjami – w tym z konsekwencjami finansowymi, stąd też warto szczegółowo zapoznać się z postanowieniami tych aktów prawnych i propozycją ich interpretacji. Szkolenie ma na celu zaprezentowanie przedmiotowej problematyki oraz omówienie niejasności, dzięki czemu co najmniej część wątpliwości powinna zostać rozwiana.

Dedykujemy je w szczególności sekretarzom, kierownikom wydziałów organizacyjnych, wyznaczonym już lub przyszłym koordynatorom dostępności, osobom odpowiedzialnym za prowadzenie BIP, informatykom, obsłudze prawnej.

W szkoleniu mogą wziąć udział jedynie przedstawiciele powiatów/miast na prawach powiatu, które są Członkami Związku Powiatów Polskich.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona.

Zainteresowanych prosimy o uzupełnienie elektronicznego formularza znajdującego się na stronie: https://zpp.pl/szkolenia


Załączniki