Aktualności

28 października 2020

„Niepodległa do hymnu" – jak uczcić Narodowe Święto Niepodległości w czasie epidemii

Biuro Programu „Niepodległa", jak każdego roku, zaprasza do włączenia się w akcję „Niepodległa do hymnu". Organizatorzy zdają sobie jednak sprawę, że tym razem, ze względu na trudne warunki ogólnoświatowej pandemii obchody Narodowego Święta Niepodległości będą musiały być inne niż zwykle i odbyć się z zachowaniem wymogów reżimu sanitarnego.

Ze względu na rosnącą liczbę zakażeń "Niepodległa" odradza organizację zgromadzeń większych niż zalecane przez Ministerstwo Zdrowia, a w przypadku wszelkich wątpliwości dotyczących planowanych aktywności sugeruje konsultację z lokalnym oddziałem sanepidu. Zachęca do przygotowywania kameralnych wydarzeń, włączenia się w akcję „Niepodległa do hymnu" w małych grupach (w gronie domowników bądź najbliższych osób, z którymi na co dzień pozostajemy w kontakcie). Narodowe Święto Niepodległości można uczcić także bez wychodzenia z domu. W południe 11 listopada Mazurek Dąbrowskiego wybrzmi na antenach polskich stacji radiowych i telewizyjnych, dzięki czemu możliwe będzie przyłączenie się do akcji „Niepodległa do hymnu" i zaśpiewanie w domu, na balkonie, na podwórku.

"Niepodległa" zaprasza do zgłaszania swoich wydarzeń biorących udział w akcji „Niepodległa do hymnu" na stronie: https://niepodlegla.gov.pl/dodaj-wydarzenie/

W załączeniu zamieszczamy plakat, który mogą Państwo wykorzystać w swoich miejscowościach albo na swoich stronach internetowych. Przedstawia on propozycje świętowania Narodowego Święta Niepodległości w obecnej sytuacji epidemicznej. Na dole plakatu, pod życzeniami, jest miejsce na wpisanie nazwy Państwa instytucji i dołączenie do życzeń dla mieszkańców.

"Niepodległa" zachęca również do skorzystania z przygotowanych przez Biuro Programu „Niepodległa" materiałów:

W tym roku bardziej niż kiedykolwiek wcześniej ważne jest pokazanie, że świętujemy wspólnie, stworzenie atmosfery jedności i solidarności – tak ogromnie potrzebnych dziś nam wszystkim. Musimy jednak pamiętać, by wszelkie działania realizowane były przede wszystkim z zachowaniem zasad bezpieczeństwa sanitarnego, troską o zdrowie swoje i innych. Ze względu na wyjątkowe warunki "Niepodległa" sugeruje tak samo szczególne, zupełnie inne niż w latach ubiegłych podejście i myślenie o udziale w akcji „Niepodległa do hymnu".

Biuro Programu "Niepodelgła" ma nadzieję, jak zapewne wszyscy Państwo, że za rok będziemy już świętować hucznie, radośnie i bez przeszkód.


Załączniki