Aktualności

10 maja 2021

Krajowy Plan Odbudowy – szansa czy pułapka?

We wtorek 11 maja, w godz. 11.00-13.00 Fundacja Batorego organizuje debatę online dot. Krajowego Planu Odbudowy.

Co obecny kształt KPO i sposób jego opracowywania mówi o zdolności strategicznej polskiego państwa? Czy wersja KPO przekazana Komisji Europejskiej 30 kwietnia daje szanse na reformy systemowe i dokonanie zmiany cywilizacyjnej czy obliczona jest tylko na zasypywanie dziur budżetowych? Które z planowanych inwestycji grożą utrwaleniem anachronizmów naszej gospodarki i stanowią raczej pułapkę niż szansę? Co zrobić, by realizując plan inwestycji minimalizować szkody, a maksymalizować modernizacyjne szanse? - to pytania które pojawią się w debacie.

Wprowadzenia do dyskusji wygłoszą:

  • Karolina Dreszer-Smalec (Ogólnopolska Organizacja Federacji Pozarządowych),
  • Maciej Witucki (Konfederacja Lewiatan),
  • Marek Wójcik (Związek Miast Polskich).

Do dyskusji zaprosiliśmy przedstawicieli organizacji społecznych, samorządów i biznesu, którzy zgłaszali swoje uwagi w ramach wysłuchań publicznych Krajowego Planu Odbudowy. Swój udział do tej pory potwierdzili: Joanna Furmaga (Polska Zielona Sieć), Krzysztof Izdebski (Fundacja ePaństwo), Iwona Janicka (Fundacja Aktywności Lokalnej), Urszula Jaworska (Fundacja Urszuli Jaworskiej), Szymon Kacprzyk (Młodzieżowy Strajk Klimatyczny), Iga Kazimierczyk (Fundacja Przestrzeń dla Edukacji), Justyna Ochędzan (Wielkopolska Rada Koordynacyjna Związek Organizacji Pozarządowych), Bernadeta Skóbel (Związek Powiatów Polskich), Przemysław Żydok (Fundacja Aktywizacja).

Prowadzenie: Edwin Bendyk (prezes Fundacji Batorego).

Transmisja na żywo będzie tłumaczona na polski język migowy i dostępna na profilach Fundacji Batorego na Facebooku oraz YouTube.

Więcej szczegółów tutaj.