Aktualności

17 stycznia 2022

Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH, 23-24 luty br., Kielce

Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH doczekają się kolejnej, 22. już odsłony. Wydarzenie organizowane przez Targi Kielce, pod patronatem Związku Powiatów Polskich, od lat gromadzi przedstawicieli branży komunalnej w Polsce.

To właśnie kieleckie centrum wystawiennicze jest miejscem spotkań największych krajowych i zagranicznych wystawców związanych z sektorem ochrony środowiska i gospodarowania odpadami. Swoje stoiska na dwudniowej imprezie mają m.in. producenci maszyn i urządzeń wykorzystywanych w gospodarce odpadami, czy producenci rozwiązań transportu odpadów i usług związanych z recyklingiem i segregowaniem śmieci. Spotkanie branży komunalnej od lat przyciąga uwagę przedstawicieli samorządów, pracowników administracji publicznej i środowisk działających na rzecz rozwoju i promocji powiatów, szczególnie w sektorach gospodarowania odpadami i ochrony środowiska. 

„Razem Tworzymy EkoŚwiętokrzyskie” – to tytuł konferencji organizowanej przez Departament Środowiska i Gospodarki Odpadami Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego, jaka odbędzie się podczas 22. edycji targów EKOTECH. Adresowane do przedstawicieli gmin i powiatów spotkanie pokaże kierunek rozwoju województwa i zmian w dziedzinie ochrony środowiska i gospodarowania odpadami. 

EKOTECH to nie tylko przestrzeń wystawiennicza, ale i szereg imprez i wydarzeń towarzyszących. Znakomitą okazję do spotkań i wymiany doświadczeń będą stanowiły konferencje, branżowe seminaria, ciekawe prelekcje i wartościowe warsztaty. Jedną z nich jest Międzynarodowe Forum Gospodarki Odpadami, które już po raz 9. zagości w programie targów. Jego organizatorem jest partner strategiczny wydarzenia - firma AK NOVA. Tematyką spotkania będą m.in. najnowsze zmiany w przepisach, praktyki zbiórki i recyklingu odpadów z kraju i zagranicy, a także technologie oraz rozwiązania wykorzystywane w zakresie sortowania i biologicznego przetwarzania odpadów. Wśród licznych spotkań i prelekcji nie zabraknie warsztatów poświęconych prawidłowemu gospodarowaniu odpadami komunalnymi i nauki prostych zasad segregacji śmieci. 

To jednak nie wszystko, co oferują targi EKOTECH! Dzięki udziałowi firm zajmujących się demontażem pojazdów i skupem złomu również te sektory doczekają się widowni i uwagi zwiedzających. Informacji i porad dotyczących funkcjonowania tej branży udzielą eksperci, którzy każdego dnia czekać będą w specjalnych punktach konsultacyjnych. Ich organizatorami będą Polskie Stowarzyszenie Stacji Demontażu Pojazdów EKO-AUTO oraz Ekolog Sp. z o.o.. Obie firmy podczas specjalnych konferencji odpowiedzą na pytania: „Jakie wyzwania czekają branżę recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji w roku 2022” oraz „Jak otworzyć skup złomu lub stację demontażu pojazdów”. Idealnym miejscem do wymiany zdań między przedsiębiorcami będzie specjalna strefa rozmów „Złom Kawiarnia”.

Na Targi Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH zapraszamy w dniach od 23 do 24 lutego 2022 roku do Targów Kielce.
 


Załączniki