Aktualności

17 lutego 2022

"Opłaty przekształceniowe a VAT" - bezpłatne webinarium, 14 marca br.

Związek Powiatów Polskich wraz z Kancelarią Prawną Ziemski&Partners zapraszają na bezpłatne webinarium dedykowane pracownikom jednostek samorządu terytorialnego, pt. „Opłaty przekształceniowe a VAT”, które odbędzie się 14 marca 2022 roku o godz. 10:00

Rok 2021 przyniósł zasadnicze zmiany w zasadach rozliczania VAT od opłat z tytułu przekształcenia użytkowania wieczystego w prawo własności. Powstałego stanu wątpliwości nie wyjaśniła do końca interpretacja ogólna Ministra Finansów wydana pod koniec 2021 r. Dodatkowo, zmieniony 1 stycznia 2022 r. stan prawny spowodował daleko idące zróżnicowanie skutków podatkowych (i finansowych) w zależności od daty ustanowienia użytkowania wieczystego oraz trybu dokonania przekształcenia. Prowadzi to do uzasadnionej obawy, że rewolucja zapoczątkowana wyrokiem Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej z lutego 2021 r. jeszcze się nie zakończyła.

W trakcie webinarium przedstawione zostaną zasady rozliczania VAT od odpłat przekształceniowych, obszary ryzyka dla samorządów oraz sposoby ich minimalizowania.

Szkolenie adresowane jest do pracowników jednostek samorządu terytorialnego. W szczególności do skarbników oraz pracowników działów finansowych.

W seminarium mogą wziąć udział jedynie przedstawiciele powiatów i miast na prawach powiatu, które są Członkami Związku Powiatów Polskich. Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona.

Zainteresowanych prosimy o uzupełnienie elektronicznego formularza znajdującego się pod linkiem: https://zpp.pl/szkolenia

Po wypełnieniu formularza przesłana zostanie informacja o zakwalifikowaniu się na szkolenie. Na dzień przed szkoleniem osoby wcześniej zarejestrowane otrzymają link do szkolenia.

Na zgłoszenia oczekujemy do 10 marca 2022 roku.

Więcej szczegółów w poniżej zamieszczonym zaproszeniu.


Załączniki