Aktualności

11 marca 2022

Słownik biograficzny współczesnych starostów - tom I. Województwo dolnośląskie

Związek Powiatów Polskich opublikował I tom „Słownika biograficznego współczesnych starostów”.

Informacje o poszczególnych powiatach, szczegółowe biogramy osób sprawujących urząd starosty od końca 1998 roku, a także daty rozpoczęcia i zakończenia pełnienia funkcji – to wszystko znaleźć można w cyklu publikacji „Słownik biograficzny współczesnych starostów”. Dostępny jest już tom I, w którym ujęto starostów powiatów województwa dolnośląskiego.

Publikacja to upamiętnienie i podkreślenie pracy starostów poszczególnych powiatów, którzy na przestrzeni tych wszystkich lat budowali samorząd powiatowy.

Od ponad 20 lat powiatowi włodarze pokazują, że idea samorządu powiatowego, czyli sprawowanie władzy przez lokalną wspólnotę to nie tylko wielkie i piękne hasła, ale faktyczne działania podejmowane każdego dnia przez określone osoby.

Rolę starosty, lokalnego lidera, pełniło wiele osób. Ich praca i codziennie podejmowane wysiłki na rzecz lokalnych społeczności zasługują na podkreślenie i upamiętnienie. Właśnie dlatego, eksperci Związku Powiatów Polskich przygotowali „Słownik biograficzny współczesnych starostów”.

Poniżej można zapoznać się z jego pierwszym tomem.


Załączniki