Aktualności

1 września 2022

"Biogazownie – element dywersyfikacji energetycznej jednostek samorządu terytorialnego" - bezpłatne webinarium

14 września 2022 r. Związek Powiatów Polskich wraz z Agencją Wspierania Ochrony Środowiska organizują bezpłatne webinarium online dedykowane pracownikom jednostek samorządu terytorialnego, pt. „Biogazownie – element dywersyfikacji energetycznej jednostek samorządu terytorialnego”.

Zarówno mieszkańcy, przedsiębiorstwa, rolnicy, ale również powiaty odczuwają boleśnie wzrost cen nośników energii. Jednym ze sposobów na obniżenie kosztów dotykających mieszkańców i samorządy oraz zwiększenia niezależności energetycznej jest budowa lokalnej biogazowni. Koncepcja ta nie jest nowa, jednakże w dzisiejszych okolicznościach nabiera zupełnie nowego znaczenia. Wykorzystanie odpadów organicznych wytwarzanych lokalnie jako substrat energetyczny, ze względu na jego potencjał, jest rozwiązaniem, które wpisuje się w założenia gospodarki obiegu zamkniętego.

Biogazownia może przyjmować i przetwarzać wszelkie, posegregowane odpady organiczne, począwszy od odpadów z produkcji rolnej, hodowlanej, przetwórczej, a skończywszy na posegregowanych odpadach żywnościowych od każdego gospodarstwa domowego oraz osady ściekowe z lokalnej oczyszczalni.

Szkolenie adresowane jest do pracowników jednostek samorządu terytorialnego.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona.

Zainteresowanych prosimy o uzupełnienie elektronicznego formularza znajdującego pod linkiem: https://zpp.pl/szkolenia

Po wypełnieniu formularza przesłana zostanie informacja o zakwalifikowaniu się na szkolenie. Na dzień przed szkoleniem osoby wcześniej zarejestrowane otrzymają link do szkolenia.


Załączniki