Aktualności

30 września 2022

Modernizacja Roku & Budowa XXI wieku – nagrody w tegorocznej edycji przyznane!

Po raz XXVI podczas uroczystej gali przyznano nagrody i wyróżnienia za najlepsze projekty modernizacyjne i budowlane w 2021 roku. Nagrody w konkursie przyznał też Związek Powiatów Polskich.

Za nami 26. edycja Ogólnopolskiego Otwartego Konkursu "Modernizacja Roku & Budowa XXI w.". To inicjatywa wytyczająca nowe trendy w budownictwie, promująca najlepsze modernizacje i budowy. Konkurs nagradza inwestorów, wykonawców i projektantów za konkretną realizację jako wspólne dzieło trzech podmiotów. Jest to jeden z elementów, który wyróżnia ten konkurs na tle innych tego rodzaju wydarzeń, które zwykle są adresowane tylko do jednej z grup, np. do inwestorów lub projektantów. Celem konkursu jest wyłonienie przedsięwzięć budowlanych: modernizacji oraz nowych obiektów w przestrzeni urbanistycznej ukończonych w danym roku, wyróżniających się szczególnymi walorami jakościowymi, funkcjonalnymi, urbanistycznymi i estetycznymi.

W 26. edycji Konkursu udział wzięło ponad 500 inwestycji z całej Polski do finału zakwalifikowało się 75. W ścisłej finałowej czołówce znalazły się inwestycje reprezentujące większość regionów Polski.

Ogłoszenie wyników i wręczenia nagród odbyło się na Zamku Królewskim w Warszawie 28 września 2022 r. Galę uświetnił występ Orkiestry Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny pod batutą Wojciecha Wantuloka, mogliśmy usłyszeć m.in. Muzykę W. Kilara-Polonez z filmu “Pan Tadeusz”, muzykę włoskiego kompozytora Ennio Morricone, H. Zimmera z filmu “Gladiator” i inne.

Jak co roku swoje nagrody w ramach konkursu przyznał też Związek Powiatów Polskich. Laureatami zostali:

  • Powiat Będziński - za realizację zatytułowaną „Modernizacja budynku przy ul. Krakowskiej 11 w Będzinie wraz z zagospodarowaniem przyległego terenu na Powiatowe Centrum Usług Społecznych”
  • Powiat Wieruszowski - za realizację zatytułowaną „Pasywny budynek użyteczności publicznej przeznaczony na cele dydaktyczne
    Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica
  • Powiat Prudnicki - za realizację zatytułowaną „Ochrona różnorodności biologicznej w Subregionie Południowym na terenie powiatów głubczyckiego, nyskiego i prudnickiego”

Wszystkim nagrodzonym w konkursie serdecznie gratulujemy. A pełna lista laureatów we wszystkich kategoriach konkursowych jest dostępna na stronie: https://www.romdom.pl/artykuly/161/ogolnopolskie-czasopismo-budowlane-nr-51

Galeria zdjęć dostępna jest TUTAJ.