Aktualności

28 listopada 2022

Trwa Forum Gospodarcze w Tarnowie

28 listopada br. w Tarnowie rozpoczęła się I edycja Forum Gospodarczego, którego organizatorem są Urząd Miasta Tarnowa wraz z Fundacją Instytut Studiów Wschodnich.

Podczas pierwszego dnia odbyła się sesja plenarna pn. "Przyszłość jest teraz. Gospodarka bez wróżenia z fusów.", która rozpoczęła się od ogólnego pytania skierowanego przez Redaktora Naczelnego Rzeczpospolitej Bogusława Chraboty do Pani Wiceminister Małgorzaty Jarosińskiej-Jedynak dotyczącego Krajowego Planu Odbudowy.

Pani Minister podkreśliła, że Polska nie przewiduje możliwości nie uzyskania środków z KPO. Polska jako członek UE te środki otrzyma. 36 miliardów Euro z KPO ma zostać przeznaczone na odbudowę gospodarki pocovidowej. Pani Minister zwróciła uwagę, że Polska spełniła wszystkie warunki aby otrzymać pierwsze środki z KPO i nikt nie przewiduje takiego scenariusza, że tych środków nie będzie.

Pan Redaktor Bogusław Chrabota dopytywał o konsensus między koalicjantami w sprawie spełnienia wszystkich kamieni milowych, w celu otrzymania środków.

Dalsza część relacji w Dzienniku Warto Wiedzieć.