Aktualności

16 stycznia 2023

Webinarium: Jak skutecznie angażować młode pokolenie w sprawy lokalne?, 7 luty br., online

7 lutego br. Fundacja Civis Polonus organizuje bezpłatne webinarium zatytułowane "Jak skutecznie angażować młode pokolenie w sprawy lokalne?".

Webinarium poświęcone będzie aktywizacji społecznej i obywatelskiej młodzieży w lokalnych społecznościach.
Spotkanie skierowane jest w szczególności do przedstawicieli gmin, powiatów i miast, którzy szukają skutecznych metod współpracy z młodym pokoleniem.

Podczas spotkania uczestnicy porozmawiają m.in. o tym: 

  • jaka jest rola młodzieży dla rozwoju lokalnego;
  • jak tworzyć partnerstwa lokalne pomiędzy urzędem a organizacjami pozarządowymi oraz instytucjami kultury, wspierające aktywizację młodego pokolenia i rozwój społeczeństwa obywatelskiego;
  • jak zachęcać młodych do działania, jak budować z nimi dialog;
  • jakie są najlepsze przykłady dobrych praktyk sprawdzonych w dziesiątkach gmin w Polsce.

Termin spotkania: 7 luty 2023 r., w godz. 15-16 
Platforma Zoom, udział bezpłatny 

Link do rejestracji: https://webinarium-07-02.konfeo.com/pl/groups

Link do spotkania zostanie przesłany zarejestrowanym uczestnikom na dzień przed wydarzeniem. 

 

Organizator:
Fundacja Civis Polonus od 2004 r. specjalizuje się w edukacji obywatelskiej dorosłych i młodzieży. Misją organizacji jest zwiększanie wpływu młodych ludzi na sprawy publiczne oraz rozwijanie postaw obywatelskich mieszkańców gmin, dzielnic i miast. Cele te realizuje m.in. poprzez wspieranie rozwoju młodzieżowych rad i młodych liderów oraz współpracę i dialog z przedstawicielami administracji publicznej, nauczycielami, pracownikami instytucji kultury i organizacjami pozarządowymi. 

Działanie w ramach projektu Fundacji Civis Polonus „Mocniejsze NGOsy dla edukacji i aktywizacji obywatelskiej młodych”, realizowanego we współpracy ze Związkiem Miast Polskich dzięki dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG. Patronat nad projektem objął dziennik Rzeczpospolita Życie Regionów oraz portal organizacji pozarządowych ngo.pl. Więcej o projekcie - tutaj.