Aktualności

17 lutego 2023

X edycja Ogólnopolskiej Konferencji Samorządu i Oświaty EDUKACJA PRZYSZŁOŚCI, 15-16 marca 2023 r., Lublin

Już 15-16 marca br. w Lublinie odbędzie się X edycja Ogólnopolskiej Konferencji Samorządu i Oświaty Edukacja Przyszłości EDUKACJA PRZYSZŁOŚCI!

Edukacja Przyszłości to najważniejsze wydarzenie w Polsce skierowane do prezydentów, burmistrzów, wójtów, dyrektorów i naczelników wydziałów edukacji w JST oraz dyrektorów szkół i przedszkoli oraz innych placówek oświatowych. To miejsce wymiany myśli o edukacji i zarządzaniu edukacją przez samorządy.

X edycja konferencji została zaplanowana na 15-16 marca 2023 r. w Lubelskim Centrum Konferencyjnym.

Wśród najważniejszych tematów naszych dyskusji znajdą się wyzwania związane z bieżącymi zmianami w oświacie, a także zarządzaniem, finansowaniem oraz rozwojem i modernizacją placówek. Edukacja Przyszłości to dwa dni debat, wykładów i warsztatów w gronie doświadczonych ekspertów i starannie dobranych praktyków oraz liczne wydarzenia towarzyszące. W tym roku o przyszłości edukacji i wyzwaniach, jakie stoją przed samorządami, a także dyrektorami szkół i przedszkoli, będziemy rozmawiać podczas 4 ścieżek tematycznych: ZARZĄDZANIE, FINANSOWANIE, NAUCZANIE, PRZEDSZKOLA. Uczestników konferencji zapraszamy również na Lubelski Wieczór Artystyczny - wyjątkową okazję do spotkania z lokalnymi twórcami, ale też do rozmów kuluarowych i integracji całego środowiska oświatowego.

Ścieżka tematyczna ZARZĄDZANIE

Organizatorzy skupią się tu na najważniejszych problemach pojawiających się w dyskusjach pomiędzy organami prowadzącymi (władzami samorządów i urzędnikami) a dyrektorami szkół. Porozmawiają o rozwiązaniach smart, które pozwolą zaoszczędzić na kosztach energii, o oświatowych Centrach Usług Wspólnych, a także o nowoczesnych rozwiązaniach architektonicznych, wreszcie – o jakże ważnym żywieniu uczniów.

Ścieżka tematyczna FINANSOWANIE

To wciąż najbardziej gorący temat oświatowy. Zaplanowano poszukiwania nowych, także zewnętrznych, źródeł finansowania zadań oświatowych. Organizatorzy opowiedzą o zasadach podziału subwencji oświatowej na ten rok. Sprawdzią także, czy coraz powszechniejsza informatyzacja oświaty może okazać się źródłem oszczędności.

Ścieżka tematyczna NAUCZANIE

Czy szkoła nadąża za zmieniającymi się potrzebami uczniów? Organizatorzy poszukają odpowiedzi podczas rozmów o innowacyjnych metodach nauczania, w tym o znaczeniu kompetencji cyfrowych, zarówno uczniów, jak i nauczycieli. Pomówią także o coraz powszechnie docenianej edukacji włączającej. A nagradzanych pedagogów zapytają o przyczyny ich popularności.

Ścieżka tematyczna PRZEDSZKOLA

W tej części omówione zostanie finansowanie placówek przedszkolnych – zarówno z wykorzystaniem funduszy krajowych, jak i unijnych. Praktycy opowiedzą o nowoczesnych programach nauczania, zaś psychologowie – o wyzwaniach związanych z problemami emocjonalnymi wśród najmłodszych, wśród nich coraz częściej dostrzeganym cyberuzależnieniem.

Dlaczego warto uczestniczyć w Konferencji?

  • Edukacja Przyszłości to jedyne spotkanie w Polsce łączące Prezydentów, Burmistrzów, Wójtów, Dyrektorów i Naczelników wydziałów edukacji w JST oraz Dyrektorów szkół i przedszkoli. To miejsce wymiany myśli o edukacji i zarządzaniu edukacją przez samorządy. To unikalna platforma współpracy i wymiany doświadczeń pomiędzy samorządowcami i pracownikami oświatowymi a biznesem.
  • Edukacja Przyszłości jest wypełniona po brzegi wiedzą merytoryczną i praktycznymi przykładami wdrożeń nowych rozwiązań dla oświaty. Podczas Edukacji Przyszłości zdobywa się nową wiedzę, a zawsze łatwiej jest zdobywać ją razem, a nie samemu. Im więcej rozmów i dialogu, tym lepiej zorganizowana oświata.
  • Tematyka Edukacji Przyszłości obejmuje najbardziej aktualne wyzwania oraz problemy związane z oświatą w sposób merytoryczny i praktyczny.
  • Edukacja Przyszłości to nie tylko konferencja – to wydarzenie 2-dniowe, 4 symultaniczne ścieżki tematyczne i wiele wydarzeń towarzyszących (strefy eksperckie, wystawy targowe i promocyjne, meeting roomy, warsztaty).
  • Aktualność i profesjonalizm to największa zaleta Edukacji Przyszłości. Odpowiadamy na potrzeby środowiska oświatowego w Polsce – agenda wydarzenia tworzona jest we współpracy z najwyższej klasy ekspertami w zakresie edukacji.
  • Edukacja Przyszłości to również dawka kultury i rozrywki. Lubelski Wieczór Artystyczny uświetni występ lokalnej Gwiazdy Wieczoru. Po koncercie będzie czas na zabawę i kuluarowe rozmowy przy kolacji do późnych godzin nocnych!
  • 10. edycja to brzmi dumnie! To konferencja z historią i tradycją, ciesząca się zaufaniem i popularnością wśród przedstawicieli oświaty i samorządu każdego szczebla.

Rejestracja: https://www.oswiataprzyszlosci.pl/rejestracja/

Szczegółowy program Konferencji: https://www.oswiataprzyszlosci.pl/program/

Prelegencihttps://www.oswiataprzyszlosci.pl/prelegenci/

Więcej informacji na: https://www.oswiataprzyszlosci.pl/

Organizatorem wydarzenia jest MUNICIPIUM S.A., zaś współgospodarzem Miasto Lublin. Konferencja objęta jest Honorowym Patronatem Wojewody Lubelskiego. 

Patronat nad tym wydarzeniem sprawuje także Związek Powiatów Polskich.

Patronat medialny: Dziennik Warto Wiedzieć.