Aktualności

17 stycznia 2024

Zmiany w dyżurach aptek – ZPP wspiera samorządy powiatowe!

Związek Powiatów Polskich informuje, że 1 stycznia 2024 r. weszła w życie nowelizacja Prawa farmaceutycznego. Zmiany dotyczą m.in. zasad wyznaczania aptek do pełnienia dyżurów w nocy oraz w dni wolne od pracy.

Dlaczego warto zwrócić uwagę na te zmiany?

Nowe przepisy wprowadzają istotne modyfikacje w organizacji dyżurów aptek, co może pośrednio wpłynąć na samorządy powiatowe.
Z myślą o naszych Członkach, Związek Powiatów Polskich przygotował przykładowe wzory uchwał Zarządów Powiatów dotyczących tej kwestii wraz z szablonami uzasadnień.

Jakie są korzyści dla samorządów powiatowych?

  • Gotowe rozwiązania: ZPP udostępnia gotowe szablony uchwał, ułatwiając samorządom powiatowym dostosowanie się do nowych przepisów.
  • Indywidualne podejście: Uzyskasz wsparcie dostosowane do specyfiki własnego powiatu, ponieważ szablony uzasadnień pozwalają na samodzielne uzupełnienia odnoszącego się do sytuacji konkretnego powiatu.

Jak skorzystać z pomocy ZPP?

Samorządy powiatowe będące członkami ZPP, a zainteresowane skorzystaniem z ww. szablonów mogą kontaktować się z Związkiem Powiatów Polskich, wysyłając wiadomość na adres: szkolenia@zpp.pl