Aktualności
19 stycznia 2024Trwa nabór do Ogólnopolskiego Otwartego Konkursu "Modernizacja Roku & Budowa XXI wieku"
Do 29 lutego br. trwa nabór do Ogólnopolskiego Otwartego Konkursu "Modernizacja Roku & Budowa XXI wieku", największego i najbardziej prestiżowego Konkursu, który nagradza najlepsze budynki w Polsce, przy współpracy ze Związkiem Powiatów Polskich.
Do 19 stycznia br. zgłosiło się już 201 realizacji z całej Polski, w tym z 13 powiatów: iławski, kraśnicki, węgrowski, chełmiński, brzeski, pleszewski, strzelce opolskie, krosno odrzańskie, mogileński, ostrzeszowski, żyrardowski, krakowski, dębicki.
Proces weryfikacji zgłoszeń przebiega sukcesywnie, jednak już dziś możemy poznać pierwszą realizację powiatową zakwalifikowaną do Finału 28. Edycji Konkursu to: "Remont i rozbudowa budynku Starostwa Powiatowego przy ul. Kościuszki 26 w Kartuzach Zabytkowy budynek z 1905 roku, znany z pocztówek tego okresu, odzyskał dawny blask i stał się na powrót wizytówką miasta".
Realizacje z powiatów, miast, gmin prezentowane są na stronie www.modernizacjaroku.org.pl
Konkursu "Modernizacja Roku & Budowa XXI wieku"
Od 1996 roku inwestorzy, wykonawcy i projektanci zgłaszają do kolejnych edycji budynki nowe i wyremontowane, żeby zaprezentować światu swoje osiągnięcia. Wszyscy startujący w Konkursie, są zwycięzcami, bo mają się czym chwalić zbudowali i zmodernizowali obiekt, podjęli wyzwanie i poprzez udział w rywalizacji uzyskują najlepsze uznanie, reklamę, promocję firmy, budynku, miejsca, regionu. Konkurs ma charakter społeczny i powszechny, każdy może zgłosić obiekt, poprzez media społecznościowe aktywizowana jest społeczność lokalna.
Rywalizacji towarzyszy głosowanie internetowe, w którym na wybrane realizacje swoje głosy oddaje ponad 200 000 osób w Polsce i na świecie.
Konkurs nagradza inwestorów, wykonawców i projektantów za konkretną realizację jako wspólne dzieło trzech podmiotów. Jest to jeden z elementów, który wyróżnia ten konkurs na tle innych tego rodzaju wydarzeń. O udział w rywalizacji ubiegają się nie tylko osoby fizyczne, ale też izby, powiaty, urzędy miasta, instytucje i deweloperzy.
W minionej 27. Edycji, największego tego typu przedsięwzięcia w Polsce, wystartowało 535 obiektów, to jest grupa 2400 inwestorów, firm wykonawczych i architektonicznych. Jury, w składzie 37 profesorów polskich politechnik, ekspertów budownictwa, przedstawicieli ministerstw, inspekcji budowlanej wojewódzkich władz samorządowych, osobiście odwiedziło 91 realizacji startujących w finale i wyłoniło najlepsze obiekty zrealizowane w kraju. W ścisłej finałowej czołówce znalazły się inwestycje reprezentujące większość regionów Polski.
Corocznie ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbywa się na Zamku Królewskim w Warszawie. Koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny uświetnia te uroczyste chwile, w której uczestniczy ponad 400 osób.
Organizatorzy wydarzenia zachęcają do udziału w konkursie wszystkich odpowiedzialnych za proces inwestycyjny zgłaszanych obiektów budowlanych, tj.: samorządy: miasta, gminy, powiaty; instytucje; deweloperów; firmy budowlane; architektów i biura projektowe oraz wszystkich, którzy chcą pochwalić się swoją zakończoną budową.