Aktualności

12 czerwca 2024

Pieniądze się liczą, czyli rola rady w gospodarce finansowej - bezpłatny webinar

Zachęcamy do obejrzenia ostatniego z cyklu ośmiu eksperckich szkoleń realizowanych w ramach serii "Poradnik samorządowy na nową kadencję".

Budżet jednostki samorządu terytorialnego, struktura dochodów, podział kompetencji budżetowych między organ stanowiący a wykonawczy oraz kontrola wykonania budżetu - to niektóre z zagadnień poruszonych podczas webinaru, dostępnego poniżej oraz na portalu szkoleniowo-edukacyjnym TV ZPP (http://tv.zpp.pl/).

Szkolenie zatytułowane "Pieniądze się liczą, czyli rola rady w gospodarce finansowej" prowadzi zastępca dyrektora Biura ZPP, Grzegorz Kubalski.

Webinar ten jest ostatnim z całej serii, w ramach której eksperci ZPP prezentują praktyczne kompendium wiedzy na temat kluczowych zasad, obowiązków, uprawnień i procedur związanych z realizacją obowiązków wynikających ze zmiany kadencji w JST.

Dzięki szkoleniom z cyklu „Poradnik samorządowy na nową kadencję” zdobędą Państwo merytoryczną wiedzę i praktyczne umiejętności. Nasi eksperci wyjaśnią, jaką rolę pełni urząd w jednostce samorządu, jakie są relacje między organem stanowiącym a urzędem oraz jakie zadania spoczywają na organie wykonawczym. Dowiedzą się Państwo, jakie procedury obowiązują podczas pierwszych sesji rad gmin, powiatów i sejmików województw, a jakie podczas przygotowywania projektów uchwał. Poznają Państwo prawa i obowiązki włodarzy oraz radnych, a także ograniczenia, do których muszą się stosować, aby nie utracić mandatu.

Wszystkie osiem webinarów dostępne są na stronie głównej Związku Powiatów Polskich (www.zpp.pl), na portalu szkoleniowo-edukacyjnym TV ZPP (http://tv.zpp.pl/) oraz na kanale YouTube ZPP (https://www.youtube.com/@zwiazekpowiatowpolskich).

Cykl szkoleń powstał przy współpracy z Wolters Kluwer Polska.


Materiały wideo