Aktualności

23 maja 2017

Petycje i dostęp do informacji publicznej – zapraszamy na szkolenia w Radomsku i we Włocławku

Kwalifikacja informacji jako informacji publicznej oraz informacji publicznej przetworzonej, obsługa wniosków o udostępnienie informacji publicznej, ustawowe ograniczenia prawa do informacji publicznej, ustawa o petycjach – to część zagadnień, które zostaną poruszone podczas warsztatów.

6 czerwca br. rozpocznie się nowy cykl szkoleń organizowanych przez Związek Powiatów Polskich. Ich adresatami są przedstawiciele członkowskich powiatów oraz miast na prawach powiatu. Udział w spotkaniach jest nieodpłatny.

Tym razem ZPP chce pomóc pracownikom urzędów w rozwiązaniu wątpliwości w stosowaniu w praktyce przepisów ustawy o dostępie do informacji publicznej. Choć regulacja ta obowiązuje już ponad 15 lat, rodzi wiele niejasności. Dotyczy to m.in. takich zagadnień jak kwalifikacja danej informacji jako informacji publicznej, obowiązku udostępniania informacji publicznej przetworzonej, ograniczenia prawa do informacji ze względu na ochronę prawa do prywatności czy udostępniania informacji na podstawie przepisów szczególnych.

Coraz większą popularność wśród obywateli cieszy się prawo składania petycji. Po blisko dwóch latach obowiązywania ustawy o petycjach można wyciągnąć wnioski, w jaki sposób ta stosunkowo nowa regulacja funkcjonuje w praktyce. Także i temu zagadnieniu poświęcone będą szkolenia.

Terminy i miejsca pierwszych z nich to:

  • 6 czerwca w Starostwie Powiatowym w Radomsku,
  • 7 czerwca w Starostwie Powiatowym we Włocławku.

Osoby zainteresowane udziałem proszone są o uzupełnienie elektronicznego formularza znajdującego się tutaj: http://rejestracja.zpp.pl/.

O kolejnych terminach i miejscach spotkań będziemy na bieżąco informować.

Warsztaty poprowadzi doświadczona trenerka: Bernadeta Skóbel - radca prawny, kierownik Działu Monitoringu Prawnego i Ekspertyz w Biurze Związku Powiatów Polskich, redaktor internetowego Dziennika Warto Wiedzieć.

Zachęcamy do udziału!


Załączniki