Aktualności
21 maja 2026Nagroda Banku Gospodarstwa Krajowego dla Wiceprezesa Zarządu ZPP
20 maja br., podczas XIX Ogólnopolskiej Konferencji BGK dla JST „Rozwój, finansowanie, bezpieczeństwo”, Wiceprezes Zarządu Związku Powiatów Polskich, Starosta Łańcucki Adam Krzysztoń odebrał wyróżnienie „Drzewko Uznania” przyznane przez Bank Gospodarstwa Krajowego. Nagroda stanowi wyraz uznania dla wieloletniej działalności na rzecz samorządu terytorialnego oraz współpracy wspierającej rozwój lokalnych wspólnot.
„Drzewko Uznania” to inicjatywa BGK o symbolicznym i proekologicznym charakterze. Wyróżnienie podkreśla znaczenie partnerstwa, odpowiedzialności społecznej oraz działań służących budowaniu trwałego i zrównoważonego rozwoju.
Odbierając nagrodę, Adam Krzysztoń podziękował za docenienie swojej pracy, ale jednocześnie zaznaczył, że traktuje wyróżnienie jako sukces całego zespołu współpracowników i samorządowców, z którymi na co dzień realizuje działania na rzecz mieszkańców.
– To dla mnie ogromny zaszczyt i wielka satysfakcja. Przyjmuję to wyróżnienie z wdzięcznością, ale jednocześnie ze świadomością, że jest ono efektem wspólnej pracy wielu osób. Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim współpracownikom, samorządowcom oraz osobom zaangażowanym w rozwój naszych lokalnych wspólnot. Bez ich codziennego zaangażowania i odpowiedzialności nie byłoby możliwe osiąganie dobrych rezultatów – mówił Starosta Łańcucki.
Już po oficjalnym wręczeniu nagrody, w rozmowie z przedstawicielem redakcji Dziennika Warto Wiedzieć, Adam Krzysztoń podkreślił, że wyróżnienie odbiera nie tylko osobiście, ale przede wszystkim jako wyraz uznania dla całego środowiska samorządów powiatowych.
– To wyróżnienie traktuję jako podziękowanie dla całego środowiska powiatowego, które mam zaszczyt reprezentować. Powiaty każdego dnia wykonują ogromną pracę na rzecz mieszkańców – często w cieniu, bez rozgłosu, ale z ogromnym poczuciem odpowiedzialności. Ta nagroda jest dowodem na to, że wysiłek samorządów powiatowych jest dostrzegany i doceniany – powiedział Adam Krzysztoń.
Wiceprezes Zarządu ZPP zaznaczył również znaczenie współpracy pomiędzy samorządami i instytucjami wspierającymi rozwój lokalny.
– Samorząd to przede wszystkim ludzie i współpraca. To umiejętność wspólnego działania dla dobra mieszkańców, szukania rozwiązań i konsekwentnego budowania przyszłości naszych małych ojczyzn – zaznaczył.
W swoim wystąpieniu Adam Krzysztoń zaprosił także uczestników konferencji do odwiedzenia Powiatu Łańcuckiego, wskazując na jego wyjątkowe walory historyczne, kulturowe i turystyczne.
– Korzystając z tej okazji chciałbym serdecznie zaprosić Państwa do Powiatu Łańcuckiego – miejsca wyjątkowego, pełnego historii, pięknej architektury i gościnnych ludzi. Oczywiście symbolem naszego regionu jest słynny Zamek w Łańcucie wraz z unikatową kolekcją powozów, ale warto zobaczyć także Muzeum Ulmów oraz poznać kulturę i tradycję naszego regionu – zachęcał.
Na zakończenie podkreślił, że największą wartością samorządu pozostaje troska o mieszkańców i rozwój lokalnych społeczności.
Tegoroczna konferencja BGK dla JST zgromadziła przedstawicieli administracji publicznej, samorządów oraz instytucji finansowych, stając się przestrzenią do rozmowy o wyzwaniach rozwojowych, bezpieczeństwie finansowym JST oraz możliwościach wspierania inwestycji lokalnych.





