Aktualności

27 sierpnia 2017

Szkolenia z zakresu praw pacjenta

fotolia.pl

Praktyczne aspekty pracy Rzecznika Praw Pacjenta, prowadzenie postępowań w sprawach praktyk naruszających zbiorowe prawa pacjentów, rola pełnomocnika ds. praw pacjenta w placówce medycznej – to tylko niektóre z tematów, które są poruszane podczas bezpłatnych szkoleń organizowanych przez Biuro Rzecznika Praw Pacjenta we współpracy ze Związkiem Powiatów Polskich.

Po przerwie wakacyjnej ruszają kolejne szkolenia. Najbliższe odbędą się:

  • 13 września br. w godz. 10:00-14:00 w siedzibie Starostwa Powiatowego w Piasecznie przy Chyliczkowskiej 14 (woj. mazowieckie);
  • 15 września br. w godz. 10:00-14:00 w siedzibie Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu przy ul. Jagiellońskiej 33 (woj. małopolskie).

Będą to kolejne spotkania w ramach cyklu poświęconego prawom przysługującym pacjentom. Podczas warsztatów omawiane są także wnioski płynące ze zgłoszeń pacjentów do Biura oraz pracy Rzecznika Praw Pacjenta, w tym prowadzonych postępowań. Szkolenia prowadzą eksperci – pracownicy Biura Rzecznika Praw Pacjenta.

Warsztaty są organizowane przez cały rok, w każdym województwie. Do udziału zaproszeni są w pierwszej kolejności dyrektorzy szpitali oraz pełnomocnicy ds. praw pacjenta.

Osoby zainteresowane udziałem w szkoleniu proszone są o przysłanie zgłoszenia do Wydziału Dialogu Społecznego i Komunikacji Biura Rzecznika Praw Pacjenta  pocztą elektroniczną na adres: edukacja@bpp.gov.pl

W razie pytań zapraszamy do kontaktu telefonicznego: (22) 532 82 17.

W zgłoszeniu prosimy podać: imię i nazwisko uczestnika, stanowisko, kontakt telefoniczny oraz mailowy.

Zgłoszenia przyjmowane są do 6 września 2017 r.

Programy szkoleń dostępne są tutaj.

Zachęcamy do udziału!