Aktualności

22 września 2017

Konkurs na fraszkę pod patronatem ZPP

fotolia.pl

Ogólnopolski Konkurs Literacki dla seniorów i juniorów „Piękno naszego języka w codzienności umyka” to inicjatywa Fundacji Chaber we współpracy ze Związkiem Nauczycielstwa Polskiego i Ogólnopolskim Porozumieniem Uniwersytetów Trzeciego Wieku.

Celem konkursu jest promowanie twórczości literackiej wśród amatorów. Jest on przeznaczony jest dla dzieci i młodzieży do 18-ego roku życia i seniorów- osób, które ukończyły 50 lat. Uczestnicy przesyłają fraszki, które sami napisali.

Aby wziąć udział w konkursie należy ułożyć fraszkę promującą poprawną, literacką polszczyznę oraz przesłać ją organizatorowi do 15 września 2018 r. poprzez zakładkę Dodaj fraszkę dostępną na stronie http://konkursnafraszke.pl/

Zwycięzców Konkursu wybierze Jury, złożone z osób od wielu lat aktywnie działających na rzecz rozwoju polskiej kultury i edukacji. Jego przewodniczącym jest wybitny polski językoznawca, profesor nauk humanistycznych, specjalista w zakresie języka mediów, reklamy i polityki, wiceprzewodniczący Rady Języka Polskiego - prof. Jerzy Bralczyk.

Konkurs zakończy się Galą Finałową jesienią 2018 r.

W trakcie Gali Finałowej Jury Konkursu ogłosi nazwiska laureatów w obu kategoriach wiekowych oraz wręczy atrakcyjne nagrody ufundowane przez organizatorów i partnerów akcji:

  • nagrodę główną dla autora najlepszej fraszki w kategorii 50+ – tygodniowe wczasy w Polsce dla dwóch osób,
  • cenne nagrody rzeczowe dla laureatów – juniorów.

Nagrodzone w konkursie fraszki pojawią się także w specjalnej, limitowanej edycji wydawniczej, która trafi do wszystkich osób uczestniczących w Gali Finałowej.

Patronem honorowym wydarzenia jest Związek Powiatów Polskich.