Aktualności

24 września 2017

Szkolenia z zakresu praw pacjenta w województwach lubuskim oraz wielkopolskim

fotolia.pl

Praktyczne aspekty pracy Rzecznika Praw Pacjenta, prowadzenie postępowań w sprawach praktyk naruszających zbiorowe prawa pacjentów, rola pełnomocnika ds. praw pacjenta w placówce medycznej – to tylko niektóre z tematów, które są poruszane podczas bezpłatnych szkoleń organizowanych przez Biuro Rzecznika Praw Pacjenta we współpracy ze Związkiem Powiatów Polskich oraz Powiatem-Gospodarzem.

Spotkania będą okazją do wymiany poglądów na temat roli pełnomocnika ds. praw pacjenta w szpitalu. Podczas szkoleń przewidziany jest także czas na dyskusję o zidentyfikowanych problemach oraz współpracy kierownictwa placówek medycznych i pełnomocników ds. praw pacjenta z Rzecznikiem Praw Pacjenta.

Terminy najbliższych szkoleń to:

  • 5 października br. w godz. 10:00-14:00 w siedzibie Starostwa Powiatowego w Żaganiu przy ul. Dworcowej 39 (woj. lubuskie);
  • 6 października br. w godz. 10:00-14:00 w siedzibie Starostwa Powiatowego w Poznaniu przy ul. Jackowskiego 18 (woj. wielkopolskie).

Będą to kolejne spotkania w ramach cyklu poświęconego prawom przysługującym pacjentom. Podczas warsztatów omawiane są także wnioski płynące ze zgłoszeń pacjentów do Biura oraz pracy Rzecznika Praw Pacjenta, w tym prowadzonych postępowań. Szkolenia prowadzą eksperci – pracownicy Biura Rzecznika Praw Pacjenta.

Warsztaty są organizowane przez cały rok, w każdym województwie. Do udziału zaproszeni są w pierwszej kolejności dyrektorzy szpitali oraz pełnomocnicy ds. praw pacjenta.

Osoby zainteresowane udziałem w szkoleniu proszone są o przysłanie zgłoszenia do Wydziału Dialogu Społecznego i Komunikacji Biura Rzecznika Praw Pacjenta  pocztą elektroniczną na adres: edukacja@bpp.gov.pl

W razie pytań zapraszamy do kontaktu telefonicznego: (22) 532 82 17.

W zgłoszeniu prosimy podać: imię i nazwisko uczestnika, stanowisko, kontakt telefoniczny oraz mailowy.

Zgłoszenia przyjmowane są do 27 września 2017 r.

Programy szkoleń dostępne są poniżej.

Zachęcamy do udziału!


Załączniki