Aktualności

16 października 2017

„IT w Administracji GigaCon”, 23 listopada 2017 r., Warszawa

fotolia.pl

23 listopada br. w Hotelu Courtyard by Marriott w Warszawie odbędzie się konferencja pt. „IT w Administracji GigaCon”. Wydarzenie objęte jest patronatem honorowym Związku Powiatów Polskich.

Uczestnicy spotkania będą rozmawiać m.in. o tym do jakich przepisów unijnych polskie urzędy będą musiały się dostosować w związku z wejściem w życie Dyrektywy o elektronicznych fakturach. Zgodnie z wytycznymi Dyrektywy we wszystkich państwach członkowskich rozliczanie zamówień publicznych ma być realizowane wyłącznie z udziałem e-faktur w standardzie umożliwiającym ich automatyczne przetwarzanie.

Prelegenci powiedzą również jak w dobie przyrostu ilości różnego rodzaju danych cyfrowych w instytucjach publicznych rozbudować infrastrukturę informatyczną, aby przebiegała w sposób dobrze zaplanowany w czasie oraz przewidywała właściwy dobór rozwiązań technicznych.

W czasie spotkanie odbędzie się również prelekcja, która nakreśli wizję integracji i budowy warstwy API oraz jej konkretne zastosowania w e-usługach przez różnych konsumentów w Polsce. Ponadto zostaną przedstawione przyszłe korzyści dla obywatela płynące z mechanizmów procesowo-technicznych, które zapewni Platforma Integracji Usług i Danych.

Będzie nadto czas na rozmowy, wymianę doświadczeń oraz możliwość nawiązania nowych kontaktów podczas przerwy kawowej.

Jedynym warunkiem uczestnictwa jest dokonanie bezpłatnej rejestracji tutaj.

Więcej informacji o konferencji można znaleźć tutaj