Aktualności

12 kwietnia 2017

Polsko-Norweska współpraca dla poszanowania energii i klimatu

Środki na oszczędzanie energii i promowanie odnawialnych źródeł energii, polsko-norweska współpraca w obszarze ochrony energii i  klimatu oraz inspirujące proenergetyczne rozwiązania – to tylko część tematów, które zostaną poruszone podczas drugiej konferencji bilateralnej pt. Polsko-norweska platforma współpracy dla poszanowania energii i ochrony klimatu.

Spotkanie odbędzie się 19 kwietnia w Warszawie w hotelu IBIS Stare Miasto, ul. Muranowska 2.

Wydarzenie jest częścią projektu parasolowego pn. Polsko-norweska platforma współpracy dla poszanowania energii i ochrony klimatu, który jest finansowany w ramach Funduszu Współpracy Dwustronnej na poziomie Programu PL04 ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2009-2014.

Podczas konferencji przedstawiony zostanie m.in. raport diagnostyczny nt. sytuacji energetycznej polskich samorządów, katalog polskich i norweskich dobrych praktyk, 10 projektów innowacyjnych realizowanych przez polskie gminy we współpracy z partnerami norweskimi oraz stała, polsko-norweska platforma współpracy. Ponadto omówione zostaną tematy szczególnie interesujące dla polskich samorządów, w tym dotyczące:

  • finansowania proenergetycznych inwestycji,
  • ograniczania niskiej emisji i poprawy jakości powietrza w miastach
  • rozwoju budownictwa pasywnego,
  • rozwoju elektromobilności,
  • wybranych proenergetycznych rozwiązań stosowanych w polskich i norweskich gminach.

Konferencja jest organizowana wspólnie przez Stowarzyszenie Gmin Polska Sieć „Energie Cites”, Związek Miast Polskich i Norweski Związek Władz Lokalnych i Regionalnych.

Inicjatywa adresowana do wszystkich polskich samorządów lokalnych i ich partnerów (instytuty i centra badawcze, instytucje finansowe, organizacje pozarządowe, firmy prywatne itd.), zainteresowanych tematyką efektywności energetycznej i wykorzystania OZE oraz nawiązaniem współpracy i wymiany doświadczeń z Norwegami.

Udział w konferencji jest bezpłatny, natomiast koszty zakwaterowania i dojazdu uczestnicy pokrywają we własnym zakresie. Aby się zarejestrować, prosimy skorzystać z internetowego formularza rejestracji dostępnego TUTAJ.

Rejestracja będzie prowadzona do czwartku, 13 kwietnia br.

W razie jakichkolwiek dodatkowych pytań dotyczących prezentacji lub samego wydarzenia, prosimy o kontakt z biurem Stowarzyszenia pod adresem e-mail: biuro@pnec.org.pl lub numerem telefonu: +48 12  429 17 93.

Szczegółowy Program